Спорт и фитнесОутдоор Спортс

Зимске олимпијске игре 2002. Салт Лаке Цити,: учесника, победници

Зимске олимпијске игре 2002. одржане у Сједињеним Државама. То је деветнаести у низу игара, у којој је учествовало 77 земаља. Осамнаест од њих добио највише достојанство награде. У незваничним екипном пласману прво мјесто заузели Норвешку. Овај догађај је интересантно, као и чињеница да је, Кина и Аустралија освојила прву златну медаљу за цео период њеног учешћа на Играма Винтер.

обука

Солт Лејк Сити - главни град америчке државе Јута. То је високо развијена површина са популацијом од око 1 милиона људи. Има повољан превоз и географску локацију. Пре почетка игара одржани су у њему изградњи. Посебан систем лаке железнице, модернизована аутопут је направљен. Грб игара служио као слику у облику светлих пахуље. Симболично, слика значило природне контрасти државе, разноликост своје културе, као и храброст спортиста - такмичара. Игре маскота служио три животиње: зец, медвед и којот, што значи брзину, висину и снагу. Званични плакат показује заставу која лети изнад снежних врхова, који се налазе у држави. У почетку је игра присуствовали су представници неких азијских земаља: Хонг Конг, Непал, Камерун. Још једна занимљива чињеница је да је украјински тим се састојао од два пута више учесника него у време његовог појављивања.

иновације

Олимпијске игре-2002 упамћен од стране публике на чињеницу да је измењени. Организатори костура вратили у програм, којем су присуствовали и мушкарци и жене. Последњи је имао прилику да се такмиче у боба. У биатлону спорт су додати на раси, али у биатлону - спринт. Поред тога, на кратке стазе, нови удаљености - 1500 метара. За још једну иновацију укључују чињеницу да је развијен правилно дизајн медаља по први пут за сваког спорта.

problemi

Олимпијске игре-2002 је праћена низом скандала. Све је почело са избором места одржавања игара. Амерички град је одмах изабран у првом кругу гласања Међународне комисије. Након Салт Лаке Цити, постао престоница игара, неки чланови МОК били осумњичени у чињеници да су добили надокнаду за своје одлуке. Осим тога, понашање конкуренције је у пратњи допинг скандала, тако да неки спортисти одузете титуле и златне медаље. Али највише неуобичајен инцидент догодио током обављања спортских парова на леду када су Олимпијске игре догодио 2002. Уметничко клизање је запамћена дуго времена због необичног појаве у вези са одређивања победника. Злато освојио руских спортиста, али Канадски пар је поднео тужбу, након чега су прегледали резултате, а жири им доделио прво место.

Остали победе Руса лед

Олимпијске игре-2002 обележило је неколико важних догађаја за локалне клизача. У женских синглова клизање контраверзна освојио је амерички спортиста С Хјуз, победивши И. Слутскаиа само један глас. Али у мушкој клизање првог и другог места били су, наравно, за Русе. О Иагудин освојила злато, добијају рекордан број поена за слободно програм. Друга је Е. Пљусхцхенко. 2002 (Олимпијске игре) је прекретница године у каријери за њега, као што је било у овом тренутку он се оснивају као будућег краља леда. Његов сјајан наступ није оставио места сумњи о томе ко ће бити следећи шампион. И заиста, у 2008. години био је први на такмичењу и апсолутног лидера у канцеларији.

скијање

Врло интересантно да победи у трци памти за Олимпијаду 2002. године. Биатлон је постао обележје захваљујући догађај за учешће познатог норвешког спортиста В. Бјоерндален, који је освојио само три почиње, и палицом. Осим њега, требало би споменути изузетних постигнућа хрватских спортиста Иа Костелић, која је узела три златне и једну сребрну медаљу, упркос недавне операције. Руси су учествовали у овој врсти спорта је обележен великим изазовима: руски спортиста, који су злато, кроз неко време био оптужен за допинг и одузете медаље.

бронза

Не у потпуности успешна за Русе у врстама игара је Олимпијада-2002. Хокеј - један од најнапреднијих спорта у нашој земљи. Плаиер, међутим, није било лако. Посебно са тим је састављен за такмичење, али упркос томе, у почетку су Руси везани са Американцима, а затим изгубили од Финаца и на крају заузео треће место, док чека, наравно, биле су веома високе. Прваци су Канађани, и четврто место је Белорусија, која је у овој земљи прави успех.

занимљивости

Зимске олимпијске игре 2002. је запамћена по неколико значајних догађаја. Један од њих је да освоји Аустралиан спортиста у трци. Тада су лидери такмичења два пута сударио са другом, омогућавајући Стивен Бредбери да златну медаљу. Још један занимљив податак - то је победа црних спортиста из Сједињених Америчких Држава и Канаде у хокеју на леду и боба. На истом догађају Немачка је рекордан број награда, иако није био у стању да се око Норвешке у злату. Што се тиче организације, могуће је обратити пажњу на чињеницу да се догађај догодио под повећаним мерама безбедности.

Победа и тешкоће Руса

На почетку такмичења у домаћем скиер тешке и упорне борбе изгубили злато на италијанском расе. Али сам био у стању да освоји цхампионсхип руски спортски пар у уметничком клизању. У појединачној трци Руски скијаш је бронзану медаљу. После неког времена је женски пар је освојио друго и треће место, иза само норвешког скијаша. У наредних дана и донела нашој земљи медаљу у скијању и тркама. Међутим, то није било без застоја: женски тим у скијању је дисквалификован, а то је био тај који је морао да узме златну медаљу у складу са стручњацима. Иста судбина задесила ски скакач и цомбинаторс. Али руски скијаш освојио је сребрну медаљу у маратону, али након неког времена добила злато, т. Да. На победника налази у крви опојних дрога.

Снимање на леду

Али најупечатљивији победа је да се постигне А. Иагудин. Он је бриљантно изведена кратак програм, чије испуњење се још увек сматра референца. Његов наступ је добио највишу оцену судија. Све доделила му победу, штавише, он је прво добио максималну оцену за умећа. Иагудин је постао први спортиста који је наступао у говору два четворке, од којих је један био укључен у каскади. то је врхунац каријере за спортисте.

Брзо клизање и боб

У овом спорту, који је један од водећих нашу земљу, нажалост, нисам узео једном медаљом. Али занимљива чињеница је да су скоро сви растојања сет светске рекорде. На првом месту у незваничним табели Холандија су у овој категорији. Немачки и амерички тимови заокружила је прва три, узимајући прво место, али се испоставило да је мање од сребрних и бронзаних медаља. За боб треба да славимо достигнућа Немачке. Немачки двојка по четврти пут освојила прво место. Ова земља је такође доминантан у трци четворки. Тројка затвара Американце и Швајцарске.

Скелетон санки и друге врсте

Овај спорт је први пут представљен на овим играма од 1948. године. Истовремено, жене су учествовале у овим такмичењима. На првом месту је тим америчких, британских и Канађани заокружила је прва три. Наша земља има једну златну медаљу и завршио четврти. Луге и на врху Немачка. У неколико игре су комплета медаља код мушкараца (близанцима и један СЛЕД) и жена (сингл СЛЕД).

У скијашким скоковима је прво место Свисс и Немце. Такође, награде окупирана пољски, фински, словеначких спортиста. У сновбоардинг Американци освојили сва три сета медаља у категорији мушком. То је први пут од 1956. године, када су амерички званичници добили цео подијум.

вредност

Игре у 2002. години су били важни, ако само зато што је био први догађај у новом миленијуму. Међутим, нажалост, домаћин овог догађаја поремећен скандалима, контроверзе и проблемима допинга. Наша земља је у престоници игара у јаком саставу, али је неколико застоја дошло се до тога да је тим је изгубио велики број награда. Ипак, нико није био диван тренутак у сећању навијача. То је прије свега величанствен говор Е. Иагудин и Плушенко у мушком уметничком клизању И. Слутскаиа и жене. Поред тога, златна биатхлетес О прашине пријатно задовољство домаће публике и добила двоструко цену након скандала наших скијаша. У великом броју спортова на локалним спортиста очекује више (на пример, у хокеју). Ипак, перформансе руског тима био достојан. Што се тиче најјаче земље, њихов положај у незваничним екипном пласману били сасвим очекивано (посебно се то односи на Норвешку, које су добро развијени зимски спортови). Дакле, Олимпијада-2002, чији резултати, у принципу, бити природан, упркос свим контрадикцијама, цела оставио добар утисак са публиком.

Copyright © 2018 sr.unansea.com. Theme powered by WordPress.