Спорт и фитнесЕктреме Спортс

ВН Бразила: историја, најузбудљивији расе и занимљивости

"Формуле 1" - један од најузбудљивијих и спектакуларне светским првенствима. Сваки Гран При - ово је представа где публика може да види сјај озбиљне борбе до последњег удаљености метара. То ривалство не само такмичари, али и екипе. Бразилски Гранд Прик је једна од најпрометнијих у целом календару. То није изненађујуће, јер се традиционално одржава овде последњу трку у сезони. Понекад судбина првенства је одлучено на том путу.

"Формуле 1" Гранд Прик Бразила: историја

Први тркачки аутомобил у Бразилу почеле су још 1934. године, али је фаза је званично додат у календар тек 1973. године место је изабран Сао Пауло. Прве две године трке освојио бразилску Емерсон Фитипалди. Године 1977. због притужби да је одлучио да се пресели у фазу у Рио де Жанеиру, али је 1979. године, "Формуле 1" Гранд Прик Бразила вратио у Сао Паолу.

Током овог периода, град је одржана процес урбанизације, становништво стално повећава. Растао и број сиромашних који живе у нехуманим условима. Као што је познато, "Формула 1" - то је спорт за богате. Постоје у задњем делу доста новца. Овај контраст оштро са сиромаштвом многих људи у Бразилу. Због тога, у 1981. Гран-при Бразилии је вратио у Рио, где је било више богатих. Ове године такмичење је прилично скандалозно.

Возачи Алане Џонс и Кеке Росберг, који су завршили први и други, односно, су дисквалификовани због кршења прописа. Он је проглашен побједником Ален Прост. Овај велики тркач зове краљ Рио, јер је успео да победи на том путу победити још четири пута. Нелсон Пике да се такмичи са њим два пута.

Године 1990, "Формуле 1" Гранд Прик Бразила враћа у Сао Пауло. Четрдесети каријера победи и шести у Бразилу успева да освоји Алаин Прост. Наредне године, победити у трци Аиртон Сенна, а потом 1993. године. Годину дана касније његов први тријумф у Бразилу победи Михаел Шумахер. Он је успео да заврши на првом месту три пута у каријери.

"Формуле 1" Гранд Прик Бразила 2007. године

То је на овом путу је понекад судбина шампионата. Пре трке за титулу тврди три пилота. Завршио као по правилу, у сезони Бразилац Гранд Прик. Квалификације је веома важно, јер сви треба нису завршили нижи од одређеног положаја и очекивати да не ривале. Кими задовољни само победе, али Хамилтон би могао одвијати не мање од једне петине Алонсо морао да дође барем други.

Али не без разлога да је непредвидива "Формуле 1" Гранд Прик Бразила. Квалификација се састоји од три сесије. Победник мотку Фелипе Масса, Хамилтон је био други Алонсо - трећи и Раиконен су успели само да се четврто место. Али, у трци се ситуација променила. Маса је успео да одржи прву позицију, а овде у Хамилтон почео има проблема. Раиконен је успео да се око Алонсо. Сада је првенство зависио од Фелипе Масса. Он је пропустио Кими Раикконен, који је био у стању да прво заврши и постао светски шампион. То је било фантастично раса.

Најдраматичнији Гранд Прик у историји

Али права драма одиграла се у годину дана. Актери су исти учесници. Само наслов тврди бразилски возач Фелипе Маса и Британац Луис Хамилтон. Они су били у стању да покаже зашто је популаран у свету "Формуле 1". Бразилски Гран При квалификација могла да утиче на ток трке, јер Фелипе морао да буде сигуран да освоји трку и очекујемо да ће Хамилтон се одржати испод петог. Једини начин Маса може да постане шампион.

Трка викенд се састоји од неколико фаза. Ово се разликује од осталих спортова, "Формула 1". Бразилски Гран При квалификација за тим Левис Хамилтон био је веома важно. Они су одлучили да се кладимо на поузданости да је Британац је дефинитивно у првих пет. За Фелипе Масса био је дом Гранд Прик Бразила. Квалификације је требало да заврши са пол позиције за њега. И тако је и било. После старта, Маса је успео да одржи прву позицију, док је Хамилтон је пети, да је у реду. Али за десет кругова пре него што је завршио туширање, возачи переобул али Тимо Глок и Јарно Трули.

Упркос чињеници да је Хамилтон вратио на стазу за Глок, он је и даље на петом месту, док је преузео од стране младог немачког Себастиан Веттел. Било је фантастично, јер претицање јесте Масса шампиона. У кутијама "Ферари" већ су почели да будемо срећни, али након неколико секунди приметити да Глок није могао да се носи са аутомобилом на мокрој стази, и Левис ипак успео да пети заврши.

Масу затим позвао 30 секунди шампиона. Он је победио, али је изгубио титулу. Вероватно, то је био један од неколико награда церемонија, у којој нико није насмејана, а победник је чак и заплакао. Такви изненађења понекад представља "Формула 1". Бразилски Гран При квалификација, где Маса освојио пол и победити у трци је му није освојио титулу.

занимљивости

"Формуле 1" Гранд Прик Бразила одржана на стази "Интерлагос". Веома је тешко за возаче, јер они морају да крећу на сату. Постоји неколико могућности за претицање.

"Формуле 1" Гран При Бразилиа (квалификације и трка) може да прође са променљивим временским условима. Топлота може бити замењен јаком пљуску. На високим температурама у аутомобилима постоји јака хабање гума. "Формуле 1" Гранд Прик Бразила - посебна раса, ту је постала светски прваци Алонсо и Хамилтон али они никада нису победили. ово је фаза да се заврши сезону од 2004. године.

Бразилски Гран При - историјски траг од невероватне атмосфере и великих фанова. Свака раса је прави шоу. Постоји никад није досадно. Добра вест за љубитеље је да је уговор за ВН Бразила је продужен до 2020. године.

Copyright © 2018 sr.unansea.com. Theme powered by WordPress.