Спорт и фитнесМартиал Артс

Вассилии Јиров: начин живота, спортска достигнућа

Казахстана школа бокса је одувек била позната по својим занатлијама. До данас је жив пример за то је звезда прстена Генадиј Головкин, један чије име тресе много боксера широм света. Али у овом чланку не говоримо о томе, као ио човеку који је вероватно открио Америку као бокс Мека за Казаха. Његово име Вассилии Јиров. Ово је сада позната особа учинила само огроман пут и био у могућности да посети највећих светских спорт, имају шампионског појаса међу професионалцима.

рођење

Вассилии Јиров је рођен 4. априла 1974. у Караганда региону на Казахстана ССР (Град Балкаш). Држављанство - руски. Бокс је почео 1986. године у делу који се управља у локалној стручне школе. Његов први тренер је био Александр Иванович Апацхински екипи част тренер републике.

омладинске достигнућа

Мастер спорта Вассилии Јиров почела је 1990. године. Годину дана касније позван је у омладинском репрезентацијом Совјетског Савеза.

Из 1992. године Европско првенство одржано у Единбургу, Шкотској, где Јиров освојила прво место, говорећи у категорији до 74 кг. Исте године, први пут је освојио првенство Казахстана, који је касније освојио још три пута. Таква достигнућа нису могли проћи незапажено на спортски менаџмент, а он је већ позван у тиму одраслих.

Прелазак на нови ниво

Година 1993 је за Светог Василија је такође веома успешна. Он је освојио турнир ЦИС и освојила је бронзану медаљу на светском првенству, која је одржана у Тампере, Финска. Његов категорија тежина је тада просек.

Наредне године, Јиров преселио у вишу категорију (81 кг), а било је у стању да преузме бронзану медаљу на Играма азијских и азијском првенству. Али, наравно, најупечатљивији спортисти перформансе су Олимпијске игре у Атланти (1996), који је освојио толико убедљиво да је добио Вал Баркер трофеј.

Преглед на аматерски бокс Вассилии Јиров провео две стотине и седамнаест битке, од којих излазе победника у седам стотина.

profesionalna каријера

Професионални статус Јиров је 1997. године. За наступа, изабрао је први тежак тежину.

Прва година наступа у професионалном рингу му је донео 14 победе. Као резултат спринта у мају 1998. године Василиј добила шансу, по први пут за себе, унесите наслов борбу против Рицх Ла Монтана. Борбе су трајале свих резервисан за ову дванаест рунди, што је довело до родом из Казахстана освојио Интерцонтинентал појас.

Годину дана касније, масти победи Онебо Максиме, чиме добија упражњено Цонтинентал Америцас шампиона.

каријера врх

Живот је показала да је главна битка Василиа Зхирова у својој каријери догодио 5. јуна, 1999. године, када се састао са Артуром Уилиамсом. Ова борба је за титулу светског првака (ИБФ). Борбе завршио у седмом колу победе у Казахстану. За три године, Василиј успешно одбранио титулу против осталих такмичара потраживања до 26. априла 2003. године није испунио са Јамес Тонеи, који је изгубио на поене.

Креће у тешкој категорији категорији

У почетку, Василиј Јиров 2004. Биографија која је по том тренутку има много борбе, одлучио да оде у нови Одељење за себе. Његов први противник био Дзхо мези, у то време један од најперспективнијих бораца. Борбе је одржана 13. марта 2004. године и завршио на веома сумњив и неубедљиво победе за америчке судске одлуке са резултатом 94-93. И то упркос чињеници да масти три пута послао противника на платну.

Укупно је у овој категорији казашки спортиста са словенским коренима провео пет борбе. Двојица од њих је освојио, два изгубљена, један завршио нерешеним резултатом, након чега је одлучио да се врати у њиховој тежини.

Последњи битка у масном каријери био је 17. октобар, 2009.

занимљивости

Познато је да су сви шампиони у свету бокса су у њиховим животима кроз тешкоће током процеса обуке. Фат није изузетак. Његов тренер са циљем да се развије босиљак брзине квалитете га је покренути низ ходник, иде од немачког овчара. То је начин на који боксер научио да ради веома брзо. Атхлете идоли били су Мухамед Али и Реи Леонарда.

На образовања Василија - газоелектросварсцхик.

Међу поклоницима талената Јиров укључује такве холивудске звезде попут Џонија Депа и Микки Рурк, који је у више наврата дошао да активно навијати за њега током борби које је спроведено на америчком тлу.

Такође, према спортисте, најрадоснији догађај за њега је долазак председника Казахстана Нурсултан Назарбајев у борби да је Василије је освојио на домаћем терену. Након борбе, боксер имао прилику да лично интеракцију са првом особом државе.

живот данас

Многи шампиони у свету бокса после повлачења из спортског пада од "носиоца", али не масти.

Бивши шампион сада живи у Америци, и бави се коучинг активности. Поред тога, он је подизање његова два сина (Ницхолас и Јацоб), који активно пливају у базену. Да ли ће они изабрати у будућем путу свог оца? Док је непознат. Василиј Јиров како сам каже, бокс - то није врста активности која ће препоручити да својој деци.

Он сам је из Совјетског Савеза, сада помаже појединцима одржавању физичке кондиције, побољшава њихову исхрану, учи самоодбрану. Такође, у плановима, он је стално отвара фитнес собу у Лос Анђелесу. После толико година великих оптерећења масти је такође постао вегетаријанац, а такође је ангажован у области енергетике, који је потпуно безопасан за човека.

Copyright © 2018 sr.unansea.com. Theme powered by WordPress.