Спорт и фитнесМартиал Артс

Бокинг правила: професионални и аматерски

И у овом чланку, хајде да испитамо правила бокса! У ствари, оно што је кутија? Овај двобој у коме специфична борци носили рукавице и песницама тукао једни другима: контактни спорт. Борба обично траје од три до дванаест рунди. Она контролише судију. Виннинг се додељује само када је противник лежи доле и не може да устане за десет секунди (а нокаут). То се зове победника у случају да је један од мушкараца је повређен, захваљујући којима је борба не може да настави (ТКО). Ако после одређеног броја рунди борба није завршила, победник одређује судије, излажући своје процене.

Најранији докази о сличним борби приказане уз још египатске, Сумерским и МИНОАН рељефа. Чак иу античкој Грчкој, одржао турнире у песницу борбе, бокс идентични. Генерално, бокс је постао спортски двобој у 688 пне. тј., када је песница бори се први пут појавио у програму античких олимпијских игара. У модерном облику спорта рођен у Великој Британији почетком КСВИИИ века.

У неким државама постоји поседују борилачке вештине (летхвеи у Мјанмару, француски Савате, Муаи Тхаи у Тајланду), тако да врло често људи користе термин "енглески бокс".

про бокс Захтеви

А сада погледајте правила професионалног бокса. Шта су они? Треба напоменути да су правила аматерског и специјализоване борби има доста сличности и разлике.

Шта су рејтинг? Имају професионални боксери као по правилу, не постоји конкуренција. Међутим, у овом тренутку, велики број европских и светских првенстава. Можда ови турнири долазе у моди. На такмичењима користити поступак оцењивања. Све лезије бокер, победе и ремија се снимају у листи консолидованом рејтинг. Увек узети у обзир врста победа - бодова или нокаутом. Достигнућа борац у аматерској прстена да добије статус "професионалци" се не рачунају.

Узгред, сваки од главних организација (ВБО, ВБА, ИБР, ВБЦ), има сопствени мало другачија правила бокса и њихових клијената листове. Борац, који је завршио на првом месту ранг структуре, који се као кандидат за титулу. Наравно, светски шампион није дозвољено да учествује у ранг такмичења, али се може организовати друштвене догађаје који се неће Ладдер.

Бокинг правила и дозволити му да се састане са светским лидерима на другим верзијама. Ако је борац је светски шампион свих основних параметара, сматра се апсолутни лидер (Костја Дзиу). Ако је изгубио битку, шампион појас, може да се именује реванш. Занимљиво је да је шеф ВБЦ Јосе Сулаиман је недавно објавио своју намеру да боксерски савет за одржавање првог Светског првенства професионалаца бокс система.

Старосна граница за професионалце

Бокинг правила за професионалце укључују ограничења старосне: боксер не може бити млађи од 18 година. И није битно какав је борац у бокс искуство за аматере: њихова прва борба у "про" каријере, он мора да организује следећу формулу: четири круга три минута. Узгред, битка рејтинг обично прими шест или осам метака. Борба за титулу светског лидера траје дванаест рунди три минута.

У принципу, формула утакмице, датум и време и друга ограничења заверу тим за неколико месеци пре него што се одржава. То су правила бокса.

Противник борац је такође унапред одређен. Ово омогућава да се проучи вештине противника и идентификовати тактичку схему. Руски боксер може да се такмичи за првака насловној Русији само ако је провео два нападе са шест метака и два борби за осам рунди.

судећи

бокс правила у судије контролним прстен: три стране и судија. У обављању меч такође укључује надзорника, Часовник, лекара, судија, доушника. На ратингс страни такмичења судије и судије добијају позив од промотера. На финалној утакмици ће успоставити организацију на чију иницијативу је одржан борба.

А знате каква су правила бокса у рингу је дужан да изврши? Ринго има власника - судију који контролише све што се дешава на њему. Бодова додељује се сваке боксера, узима у обзир судију. Он каже податке судија након завршетка сваког круга, приказан на уравнотежених показатеља.

За број прекида и кола, њихово трајање гледа тимекеепер. А ко ће припремити и проследити свим гостима информације о боксерски, судије бригаде? Наравно, судија-доушник.

Супервизор ради исто као главног судије у аматерских борби. Он је такође надгледа за финансије Мовемент (новац награде, трошкове превоза, и тако даље).

Занимљиво је да сваки боксер не може имати више од четири секунде. Један од њих је главни и интервали могу бити унутар прстена. На кецеља прстена може подићи више од два секунди.

Бодовање

Правила бокса укључују скупљања поена, који су тоуцх судије. Десет поена добија округли победника, док је губитник - најмање шест. Занимљиво је да је електронски систем бројања је забрањено.

У лизи нормално искључена нерешено. Како? Да, само исти број бодова стечених од стране војника, победник је боксер који је освојио више рунди. Приликом доношења пресуде, судије такође узети у обзир силу удара (за разлику од фанова). Постоје три светлост одговарају на чврстом утицаја.

Правила за рад у боксу и обратите пажњу на тешке ударце и удараца, што је резултирало нокаутом. Најчешће, предност се даје колу борца, који је послао противника на платну. Кршење је ограничена на истом оквиру као у аматерским боксу.

Правила непрофесионалног бокса

Данас АИБА одобрила нова правила: они ступио на снагу 2013. године. Има ли старосна граница овде? Да, правила аматерског бокса нуде ове старосне категорије:

• Јуниор Боис - 12 година.
  • Боис средњих година - 13-14 година.
  • Старије дјевојчице и дјечаци - 15-16 година.
  • Девојчице и дечаци - 17-18 година.
  • Жене и мушкарци - 19-34 година.

У зависности од старости аматеур правила бокс укључују ограничења о броју догађаја за одређени период:

• Дечаци до 15 година: две борбе у 30 дана.
  • Девојчице и дечаци од 15-16 година: три борбе у 15 дана, пет борби у 30 дана.
  • Жене и мушкарци: четири борбе за 15 дана, пет борби у 30 дана.

И то прописују правила за бокс такмичења за аматере? У овом спорту почетници дозвољена за трку само после три месеца тренинга.

Генерално у складу са захтевима Аиба у међународним такмичењима могу учествовати деца од 17 до 34 година.

бори аматери

Све такмичења Аматерски бокс одржана на Олимпијским правилима - пуцњави. За различите групе бораца бориле делује такву формулу:

• Дечаци 12-14 година: полазници и трећи отпуштање боре три битке један минут, а прве и друге категорије - за петнаест минута.
  • Дечаци 15-16 година, жене и девојке: придошлице се боре три круга (један минут сваки), а прву цифру и горе - два минута.
  • Мушкараца и жена: почетници - три бори за петнаест минута, а први цифре и више - четири бори за два минута.

Треба напоменути да је руски апсолутно првенство турнир формула је пет кругова два минута. Врло често се бори предузима по договору. У овом извођењу, цомбат формула може бити три или четири круга (три минута), или пет или шест метака (два минута).

А ако се турнир одржава скалу већи од регионалног? У том случају, учесници сматрају борбу за чисту и време: разни паузе у такмичењу се не узима у обзир. Узгред, између контракција увек даје један минут за остатак.

Па, мало смо и научили основна правила бокса. Ми настављамо да унапреди наше тежак рад. Дакле, у аматерским такмичењима бокс су подељени у команди, лични и индивидуални и тимски.

У приватном конкуренцији осваја борца који је победио у финалу. Ево, почев од четвртог места и ниже места су распоређени према броју победа. У тимска игра победнички групе зарађују више број бодова. Побједник у категорији тежине су дате две тачке. За пораз - један поен. Ако је боксер био одсутан или није појавио на турниру, нема поени се додељују.

У индивидуално-теам турнира победом такође зависи од броја бодова. Победа - седам бодова, друго место - пет бодова, треће место - 3,5 бодова, до полуфинала за сваку победу обрачунава се један поен. Са једнаким бројем бодова победник добија ловорике тима који се више прва места, и тако даље.

Веома занимљив спорт је бокс. Рулес оф Енгагемент дозвољавају дечаци бок-момци истих година. Јуниори осамнаест година старости могу да учествују у одраслих борбама. Овде можеш да се играш са истим спортским категоријама. Боксери прве категорије могу да се боре мајстори спорта, укључујући и светских лидера. У свим варијантама није дозвољено да држе више од једног битку дневно.

У овом спорту није дозвољено да се такмиче аматерских бораца који су учествовали у професионалним такмичењима.

аматеур суђење

Било такмичења и борбе у аматерском боксу су под надзором жирија:

• Главни судија надгледа примену свих правила борбе и доноси коначну одлуку о свим техничким аспектима.
  • Бочне судије оцијенили процес битке и одредити исход утакмице.

У целини, званични турнир служи пет бочних судија. То дозвољена три судије, али ова утакмица не би требало да буде већа од регионалном нивоу. Часовник време гледајући борбу и победи гонг. Судија известилац је пријавио да у току догађаја. Судија надгледа извршење правила бораца у рингу.

Судије прати примену свих правила пред спортиста у прстену. Командант надгледа техничке и економске опрему утакмице. Бокс савез Русије бира Технички делегат, који је присутан на такмичењу, где су њихови резултати борац може добити титулу "Мастер спорта Руске Федерације."

Дуел може да послужи и жене и мушкарце. Судије такмичења професионалци није дозвољено да служе љубитеље борби.

У раду, судија примењује команду "Брач", "Стоп", "Бок". Упозорава да прати покрете, схваћена као судије и боксера. Узгред, у зависности од врсте прекршаја боксера могу добити од примедбе овог посматрача. Судија може да дисквалификује преступника.

Тајландски бокс

Па сада испитати правила тајландског бокса. Шта је овај спорт? Тајландски бокс, или Муаи Тхаи, борилачка вештина Тајланда. Он је дошао из древне борбених вештина Тхаи Муаи Боран. Ова борба је слична као код осталих Индоцхинесе борилачких вештина. Термин "Муај" значи у преводу "слободном борбе" или "Дуел слободно."

У садашњој Муај Тхаи борбе и шакама, и потколенице и стопала, и лактовима и коленима: Нуанце Захваљујући овој се зове "борба од осам чланова." Муаи тхаи није као борилачке вештине или карате. Ова борба не поздрављају формалне комплекса (Ката Таолу). Они замењују спаринг, рад на кесе и "ноге", основни комбинација два или три шамара.

У Тајланду, ова борба је стекао популарност вратио у КСВИ веку. све је препознала целом свету, само у двадесетом веку, након импресивне победе над борци Тхаи представницима других борилачких вештина.

У овом тренутку, Муаи Тхаи је популаран у Тајланду: чак и мештани славити сваке године стање бокс Муаи Тхаи. Ван земље, познати Тајландски бокс расте и даље. На крају крајева, Микед Мартиал Артс наставити да се развија. И они Муаи Тхаи интензивно се користи да се боре у реку. Овај спорт није олимпијски, али његови борци врши такмичења на регионалном, националном и међународном нивоу.

Пондерисана ниво Муаи Тхаи

Према правилима тајландског бокса, веигхт цатегори има јасне границе. Врло често борац може да постоји у две тежине групе. То зависи од утакмице и место. У РФ 12 категорије додељена Првом, најлакши, тежина (45 кг) до врло тешка (91 кг).

Величина прстена за меч зависи од врсте борбе. У ствари, правила спорта показују да боксери боре област треба да буде 6-7 метара дужине и ширине.

одећа

Шта је толико посебно у вези Тајландски бокс? По тежини или такмичења је независни муниције борци. Они су дужни да носе 10-унтсовие рукавице. Они су мало мањи од бокса, али више од оних који су ставили у борбама без правила. Борци морају имати заштитну љуску, писак. Даме морају да носе заштитну грудњак. Она штити груди од оштећења.

Забрањени методи Муаи Тхаи

Тајландски бокс се зове утицај спорта. То забрањује угризе, нападе, дрхтање. Али огроман распон удараца. Борци могу да се боре са свим деловима тела. Сваки тип утицаја односи на одређене подгрупе. Дакле, Слап руке су подељени у куке, ударце, упперцутс, љуљашке и тако даље.

Кицкинг подељен на полубоковие, бочни ударци са преокрет (сећам се легендарни Цхуцк Норрис), праве потези скакање и тако даље.

У овој борби, су забрањене неке технике. На пример, није дозвољено да удари задњи део главе, да докрајчи противника ако је лежао у рингу. Такође, није дозвољено гуши пријеме, петље или Кинкс руке на терену. Треба напоменути да су у неким случајевима, људи наносе лисице главу и да баца. Стога, Муаи Тхаи се често меша са кицкбокинг, која је ближа ВМА.

Руссиан правила

Бокс федерација Руска правило "кутија" такмичење лансиран 2012. године. Они су одобрени одлуком Председништва Бокинг Федератион и Орден РФ Министарства спорта.

Ова одредба је донета узимајући у обзир основне захтеве техничким правилима и прописима турнир АИБА (Међународне боксерске асоцијације), који је ступио на снагу 24.03.2011, своју обавезу да се придржавају свих организација које се боре на територији Русије. Тимова, боксери, тренери и судије који су укључени у борбама, бити одобрено да изврши све захтеве.

Женска бокс

А оно што је интересантно са правилима женске бокса? У ствари, правила спорта су исти за мушкарце и жене. Борбе боксорсх про последњих десет рунди, аматерске борбе као само шест кола, од којих сваки траје два минута (три минута против мушкараца)

Поред тога, сви спортисти морају да носе специјалне пластичне штитове који штите груди. Доступност такве опреме прави неку карактеристику женске бокса, где је већина од удараца у циљу главу, а мањи - на телу.

Главни циљ утакмице је да се постигне јасан победу, што је дао укупно конвенционалних опција за бокс. У ствари, удара изнад ривала појаса неутралисан, а то не може да настави борбу.

Ако је један од ратника ће бити послата на платну и расте за одређено време, борба ће се наставити. Присуство раног нокаутом аутоматски зауставља борбу.

Тако да смо схватили правила бокса. Надамо се да неко од вас сада ставио за циљ да постане успешан боксер, или ће бити са разумевањем гледају турнире за своје омиљене борце.

Copyright © 2018 sr.unansea.com. Theme powered by WordPress.