Спорт и фитнесТенис

Светлана Кузњецова: тенис, породица, лични живот и хоби

Кузњецова Светлана Александровна - изузетан тенисер, добитник неколико такмичења гренд слем. Је почаствован мајстор спорта Русије.

Светлана Кузњецова: биографија

Рођен будућег шампиона 27. јун, 1985 у Петрограду у породици спортиста. Од детињства Светлана усадили љубав према здравом начину живота. Свако јутро за породицу почела са заједничким накнаде, шетње на свежем ваздуху.

Када сам почело озбиљно да се настави Светлана Кузњецова спорт? Тенис је постао за њу део живота у седамнаест година. Бити на терену, девојка осети прави ужитак. Таква осећања, она је успела да одржи у одраслом добу.

Прва велика победа дошла до Светлана 2001. године, када је спортиста примио професионални статус у 16 година старости. У првој сезони освојила је частан ИТФ турнир. У 2004. години, спортиста достигла финалну фазу УС Опен и освојио такмичење. Али неочекиван успех је био само почетак. Јер сада тенис схватио да му нова достигнућа захтевају још теже радити у обуци и веће обавезе.

Победа и награде Светлана

Кузњецова Светлана Александровна већина других Руски тенисера у финалу испоставило низ гренд слем турнира. На тако високом степену такмичења спортиста достигне 6 пута у конкуренцији дублова, и 4 пута у синглу.

Као што је већ поменуто, Светлана је победник Отвореног првенства Сједињених Америчких Држава. У 2004. години, у финалној утакмици такмичења Кузњецова победила још једну руски спортиста Еленои Дементевои. Следеће финале, у којем тенисер поново са земљака, одржана је у турнир "Ролан Гарос" у 2009. години, која је победила на спортискиња Динара Сафина.

Које друге достигнућа етаблирао као Светлана Кузнетсова? Нека јој тенис чак 30 пута да се понашају у наслову подудара највећих турнира на свету. До данашњег дана, спортиста дели прву позицију у рангирању руских спортиста у складу са бројем финала, заједно са Маратом Сафиним и Марија Шарапова.

Светлана Кузњецова (тенисер): лични живот и хоби

Изван тениски терен руски спортиста покушава да води нормалан живот. Светлана је окорели љубитељ фудбала. Највећи задовољство што доноси посету својим омиљеним Мечева - Петерсбург "Зенитх". Пратите свој клуб Кузњецова и В између наступа на свет тениског турнира у.

Још једна слабост Светлана - сноуборд. Поред тога, у слободно време тренинга тенисера воли да плеше у модерне музике, да уче стране језике.

другар претрага је далеко није најважнији задатак који се суочава са Светлану Кузњецову. Тенис у овом тренутку делује приоритет за спортисте, као што је више пута рекао руски шампион сама.

породица

Као млада отац Светлана је ангажован у бициклизму, а сада учествује у обуци младих спортиста озбиљно почети у датој области.

тенис мајка у више наврата освојио златне медаље у свим истом бициклизма, нарочито 6 пута освојио Светско првенство. Он држи титулу Заслуженниј Мастер спорта СССР. Данас служи као тренер у спортској школи у Петрограду.

Брат Светлана Кузњецова је вицешампион Олимпијских игара у Атланти, где је у једном тренутку био производи престижне награде у руски тим тркама на бициклистичке стазе.

Најновија достигнућа женских спортиста

Шта успеси се може похвалити данас Светлана Кузнетсова? Тенис је и даље за цео живот рада.

У 2015. години, у утакмици против Италије Францхески Скиавоне на Грен Слем серије у Француској спортисте одиграо најдужи меч у каријери, постављајући рекорд. Након састанка, руски је изгубио од ривала, а укупно време проведено од тенисера на терену, био је 3 сата и 50 минута.

У истој сезони 2015/2016 Светлана Кузњецова оборио још један шампионску титулу на турниру "Куп Кремља". У финалу шампиона савладали још један руски Анастасиа Павлиуцхенкова. Састанак је завршен у два сета, на цртежу који је провео само 1 сат, 18 минута.

Најновије достигнуће у недавном каријери Светлана је да освоји "Премијер" низ догађаја који су се десили у Сиднеју ове године. На путу до титуле Кузњецова је заобишла мрежу рејтинга спортиста попут Симона Халеп, Сабине Лисицки и Сара Ерани. На завршном састанку турнира Светлана поражени тенисер од Пуерто Рицо Моница Пуиг. Тако, руски спортиста освојила 16. титулу у каријери.

Copyright © 2018 sr.unansea.com. Theme powered by WordPress.