Спорт и фитнесМартиал Артс

Леван Тедиасхвили - Грузијски познати совјетски ловац

Леван Тедиасхвили - познати совјетски рвач и Самбо. У својој каријери је освојио најпрестижнијих турнира. Овај борац за спортски начин показали константно високе резултате.

Први кораци у спорту

Леван Тедиасхвили рођен 15. марта 1948. године у селу Земоубани (Грузија Совјетске Социјалистичке Републике). У овој области, рођен сам доста талентованих бораца. Ова врста спорта је најпопуларнији међу младим људима. Није изненађујуће, Леван детињства почео да се укључе у борилачким вештинама. На почетку свог спорта начин на који је савладао грузијску националне борбе. Ова сорта је пуна свих врста бацања и зграби. Борбе одвијају у веома високом ритму. Током битке свира мелодију "Сацхидао". Она је претвара у националним инструментима. Бројни гледаоци стоје у кругу, чиме наплате спортиста. Поражене рвачи го, и замењује их неко желећи.

Током празника смо стално организовани рвање у Грузији. Леван Тедиасхвили је најбоље грузијских борилачких вештина. У рвању део тога је у узрасту од 12 година. Његов први тренер је био искусан Ивана Мекокисхвили. Овај познати мајстор као Леван, који покушава врло тешко у тренингу. Поред обуке у одељку, дечак је волео фудбал и волео да вози бицикл са својим вршњацима. У свом првом борби Тедиасхвили победио у више обучени и искусни борац.

Почетак каријере

По завршетку школе Леван Тедиасхвили преселио се у Тбилисију. Тамо је почео да ради за фабрику намештаја и паралелно да обучи чувени Вакхтанг Балавадзе. Овај тренер је бивши награђивани рвач. У спорту је дошао из грузијског борбе. Виц много пута освојио првенство СССР у слободним стилом и Самбо, и постао светски шампион. Наравно, Леван Тедиасхвили научила од тог искусног тренера. Успех је дошао до рвач у 1971. У првенству СССР у финалу је поражен Иури Схакхмурадов који већ има светску титулу.

Светско првенство у Бугарској и наступ на Олимпијским играма

Након успеха националног првенства је укључен у тим да учествују у Светском купу, који је одржан у Бугарској. На овом турниру, објављени су спортисти из 34 земље. Овај износ је био рекорд за то време. У Бугарској, јако драга борбе. Мештани су добро упућени у њој. Зато је овај спорт постоје посвећена посебна пажња. Совјетски спортиста на Светском првенству такмичили у тежини категорији до 82 кг. Леван Тедиасхвили, етнички Осетије, самоуверено је освојио први пут у својој каријери постао светски шампион. Међу пао нису били само власници првенства, али и Американаца, Јапанаца, Југословенима.

СССР капитен Александр Медвед један од првих да честитамо Тедиасхвили. Сви стручњаци кажу да је млади спортиста има сјајну будућност. Наредне године, борци из СССР су припреме за Олимпијске игре у Минхену. стручног штаба је имао доста времена да изаберу ко да представља земљу у слободним стилом међу спортистима испод 82 кг. Међу три кандидата за Олимпијске игре сам отишао у Леван Тедиасхвили. Стручног штаба није изгубила лопту у мрежу. Овај борац из Грузије освојио све мечеве. Чак иу свом последњем борби Леван освојила убедљиву победу, иако је злата било довољно за цртање.

Светско првенство у Техерану

На њиховом следећем Светском купу Тедиасхвили Леван Китоевицх је дошао до статуса лидера. Спортиста је почела обавља у тежини категорији до 90 кг, што је значајно компликованих свој задатак. Али, упркос томе, спортиста је освојио златну медаљу. Након освајања шампиона са осмехом на лицу напустио стадион. Онда Леван није очекивао да перформансе је недовршен у првенству за њега.

Један од рвача из исте категорије тежине као Тедиасхвили, у пензији због повреде. Стручног штаба је тражио Леван замените га. Врестлинг фор Леван није велики спортски. Али, упркос ограниченим искуством у говорима Самбо, грузијски рвач је наставио да наступа на Светском купу. Рвање дуже време је променила правила. Леван, чак и без знајући савршено, освојио је другу златну медаљу за своју земљу.

Наставак каријера

После две златне медаље у Техерану Леван Тедиасхвили победила на Европском првенству у Мадриду и на Светском првенству у Истанбулу. Код куће, он је заслужено уживао велико поштовање међу навијачима. Ово борац је важан гост на разним фестивалима града. Леван дуго времена победила на националним турнирима и међународним аренама. Године 1978., легендарни рвач започео свој говор у новој категорији тежине до 100 кг. Он је освојио Европско првенство и светско првенство је 2. место, срамота изгубити у финалу. Након дугих и срећних година спортиста је одлучио да оконча каријеру. Леван Тедиасхвили је један од најважнијих украшених бораца у Совјетском Савезу.

Леван - професионални рвач, познат широм света. Он је прешао дуг пут од почетника до познатих спортиста који су толико воле код куће. Након завршетка каријере, Леван тренирао тинејџере, као и бави развојем спорта у Грузији.

Copyright © 2018 sr.unansea.com. Theme powered by WordPress.