Спорт и фитнесМартиал Артс

Хаџимурат Гатсалов: олимпијски шампион у рвању слободним стилом

Према незваничним подацима Северне Осетије је на првом месту у свету по броју специфичне шампион у рвању по глави становника. Свиђало се то или не - не зна се тачно сигуран. Међутим, то је сигурно да кажем једну ствар: рвање ужива велику популарност у земљи. Због огромног конкуренције на домаћем нивоу, многи спортисти оставити да играју за друге земље. Један од оних који се не плаши тешкој борби и остао у Руској Федерацији, је легендарни Хаџимурат Гатсалов, петоструки светски шампион и освајач олимпијске медаље. Пре извесног времена је успешно прешао из категорији до 96 кг тешкој категорији.

Први кораци цхампион

Хадзхимурат Солтановицх Гатсалов рођен у Северној Осетији, у селу Цхикола. Је одрастао у породици Осетије је муслиман. Он има три старија брата. Сви они - професионални спортисти. Као дете, наш јунак се често покушава на медаље, које су доведени из такмичења.

Фреестиле врестлинг дечак је ангажован у свом родном селу, а онда је одлучио да се даље развијати, преселио се у главном граду. "Алана" у Владикавказ Хаџимурат је почео да тренира у спортском клубу. Његов тренер и ментор био Вадим Тсебоев. Њихова сарадња наставља до данашњег дана.

Гатсалов сан из детињства да се на Олимпијаду. Године 2000., он је већ осећају снагу да идем у освајању прижељкују врха. Када је родом из Северне Осетије почео да игра за руски? То се догодило 2001. године, након што је момак добио прву награду у домаћим такмичењима.

Убрзо затим прве међународне побједе. У 2002. Хаџимурат Гатсалов освојила Светски куп у америчком граду Спокане.

атински подвизи

Одлучујући за Осетије спортисте је победа у првенству Русије у 2002. години. Тако је осигурао своју олимпијску карту на Играма у Атини.

Хаџимурат Гатсалов је веома редак у свету спорта комбинација физичке снаге, интелигенције и брзине. У својим првим Олимпијским играма младих спортиста, недавно, говорећи на јуниорском нивоу, је био потпуно миран, он се обрачунава сваког потеза противника. Он није дао у емоцијама. Посебно значајан је његова борба у полуфиналу. Он се успротивио будућих првака борбе Микед Мартиал према УФЦ - Даниел Цормиер. Руски рвач још није знао о томе. Осети самоуверено победио УС борца.

У финалу је деловао против Узбекистана борца Ибрагимов. У горког борби, наш јунак је успео да победи. Он је донео руски тим златну медаљу у категорији до 96 кг.

Након тога, у свету рвања се остварио ере Хаџимурат Гатсалова. За неколико година освојио је на светским првенствима, нагомиланих од 2010. 4 наслова.

Миран и повратак

Рвање - веома трауматично спорта. Током година активних бораца каријере расте повреде, разне повреде, изгубити у брзини, оштрину. У Хаџимурат Гатсалова почели да се појављују младе такмичаре. Период када Осетије спортиста није могао да победи на међународном нивоу. Али није очај. Тријумфални повратак одржан 2013. године, када Осетије поново освојила светско првенство. Он је то учинио, излази из његове уобичајене тежине класе тешкој категорији.

Годину дана касније Хаџимурат Гатсалов поново иду на светско првенство. Морао је да се бори у категорији до 120 кг. У Ташкенту, он неће ићи непризнат. Х Гатсалов је бронзану медаљу. Упркос успешног експеримента, у 2016., спортиста се враћа на уобичајену категорију тежине до 96 кг. Осети ће учествовати у националном шампионату, који је постао избор за Олимпијске игре у Рију. Овде није имао шта да се супротстави ухваћен храброст Болтукаеву Анзор, који је на крају освојио јасну победу.