Спорт и фитнесФудбал

Еуро 1996: Резултати и чињенице

Године 1996. је домаћин Европског првенства у фудбалу. Простор је постала Енглеска. Евро 1996 је упамћен по многим фудбалским навијачима. Турнир је донела нова правила и показати свету почетнике великим такмичењима: Хрватска, Чешка, Турска, Бугарска, Швајцарска и Русија. На Еуро 1996. године Велика Британија је последњи пут да покажу своју најбољу страну, стиже до полуфинала. У истом првенству је било правило "златни гол" и повећан број земаља учесница је 2 пута (до 16).

Квалификације турнир

Турнир Квалификације не сјећам сензације. Изненађен само Шведска, која је била освајач бронзане медаље на последњем Европском првенству, не долази у завршном делу. Устала је изнад Швајцарске и Турске.

Ширењем броја земаља које су биле у могућности да учествују на турниру више екипа је имала прилику да напусти групу. На ЕУРО 1996. након распада СССР-а и Чехословачке отишао у Русију и Чешкој.

Група А

У групи су били Британију, Холандију, Шкотску и Швајцарској.

Рве овде је почело са првим Евро 1996 мечу. У првом колу Швајцарске победио Енглеске и Холандије нису успели да савладају Шкотску. Реванш објаснити све: корисници победио противнике са резултатом 2: 0.

У трећем колу Енглеске отпор Холандије и постигао четири гола. У паралелном састанку у Швајцарској Шкотска освојио 1: 0. Холандија у овој ситуацији није дошао из групе, али Шкотска не могу да се супротставе напад и пропустио лопту. У плеј-офу дошли, Енглеске и Холандије.

група Б

Група је била Француска, Шпанија, Румунија и Бугарска.

Упркос очигледним фаворите, упустио сам се у последњем минуту треће фазе. На Евро 1996 фудбала у групи Б за финални половини, Француска и Бугарска су 4 бода у Шпанији - 2, само Румунија је остало 0.

У последњем мечу првог Шпаније и Румуније треба да победи, да су успели да само шест минута пре краја утакмице. Француска није лак задатак да придобије Бугарску.

Група Ц

Ова група укључује Немачка, Чешка, Италија и Русија.

Многи аналитичари тврде да је руска репрезентација је најјача у целој пост-совјетском историји. Старост је најбољи играчи, скоро сви су били у водећим европским првенствима. Међутим, руски тим није имао среће на Европском првенству 1996. године. Резултати разочарани многе љубитеље, али се мора имати на уму да је група имала будуће шампионе и сребрне медаље. Он је постао снажан противник Италије.

Немачка је освојио групу, без примљеног гола. Други најјачи тим постао Чешка, која је успела да победи Италијане. Русија завршила у групној фази на четвртом месту.

Група Д

Ова група укључује Португал, Хрватска, Данска и Турску.

У овој групи, многи су били заинтересовани у Данској. Тренутни носилац Купа стајао јак састав, који је пре чак и боље од четири године. У првој фази су били у стању да победи Португал, одиграли нерешено. Хрвати поразили Данцима 3: 0. Победа против Турске нису дозволили им да напусти групу. У плеј-офу офф Португалу и Хрватске. Последње место у групи окупираној од стране Турака.

четврт-финале

Четвртфинале мечеви нису приказани публици доста голова. Неке игре и није завршио у реми без голова. Само један тим је постигао два гола.

Пар Енглеској и Шпанији су најинтересантнији. Оба тима створио море шанси, али је постигао у регуларном времену пропао. Све је одлучено у пенали, где су Британци били непогрешиви. У репрезентацију Шпаније Фернандо Хиерро направио грешку, и један мождани удар од голмана домаћина успели да парира. Свега: 4: 2 за спот.

У четвртфиналу, Хрватска има завидну Немачка. Хрвати су почели меч јако, али фаулиран у немачком фудбалеру у свом казненом простору, након чега је казна је правилно спроводи. 51 минута Хрватска је одиграла лопту, али након неколико минута је искључен Штимац. Немачка готово одмах искористио и дошла до вођства. Резултат: 2: 1 у корист Немаца.

Чешка је имала да се бори са силан напад Португал. Цзецх одбране Суде носе са нападима Луис Фиго и Руи Цоста. 53 минута везиста Карел Поборски је Чешку напред. Португалија није могао да изједначи, упркос уклањање Латхан 83. минуту.

Меч Француска-Холандија привукла посебну пажњу. У овом пару срео сјајан тим способан да сија. Међутим, меч је био досадан. У већини случајева публика није видела циљеве. У једанаестераца резултат није био у стању да Кларенса Зеедорфа. Резултат: 5: 4 на пенале у полуфиналу у Француској.

полуфинале

Пар Немачка, Енглеска не може да одлучи ко ће ићи на главном време. У првој половини, тим постигао једну лопту. У пенали немачког голмана Андреас Кепке огледа шок и довео тим до финала. Резултат: 6: 5 на пенале.

Утакмица Чешка-Француска добила најдосаднији у првенству. Регулар тиме циљеви али без успеха. Све је одлучено у пенали, где је поново првих десет удараца били непогрешиви, а затим Чешка голман спасио казну. Резултат: 6: 5 на пенале.

Еуро 1996 финале

Европским првенствима обећавају да ће бити узбудљиво. Ко је освојио евро 1996? Ово питање се може чути од младих навијача. До краја турнира, Немачка је са озбиљним губицима. Многи од кључних играча је повређено. Захтев за игре укључене само 16 играча, са пет Замена је два голмана.

Чеси су такође прошла боље. Он није имао суспензије и повреде играча. Упркос несрећне ситуације, Немачка је била у стању да изађе и победи. У другој половини Чеси дошла до вођства. У 69. минуту на терену је постојао резервни Немачка нападач Оливер Бирхоф. У року од шест минута је изједначио, ау продужетака постигао "Златну лопту".

Евро 1996 Фудбал Немачка довео само трофеј дуги низ година. Земља разумео системску кризу, а навијачи морали да чекамо дуго времена за нове победе.

Copyright © 2018 sr.unansea.com. Theme powered by WordPress.