Новости и друштвоПознате личности

Швајцарски тенисер Схнидер Пети: биографија, спортска каријера, лични живот

Шнидер , биография которой представлена в этой статье, является одной из наиболее знаменитых швейцарских теннисисток. Пати Шнидер, чија је биографија је представљен у овом чланку је један од најпознатијих швајцарских тенисера. Током своје каријере, постао је добитник многих престижних турнира.

Први успеси у професионалном спорту

Патти появилась на свет в декабре 1978 года в Базеле. Шнидер Пети рођен је у децембру 1978. године у Базелу. . 14 година, швајцарски тенисер је по први пут учествовала на ИТФ турниру. Шнидер стала постоянно принимать участие в профессиональных соревнованиях, попав даже в ТОП-100 лучших теннисисток планеты. Године 1994., Пети Шнидер постао стално учествују у професионалним такмичењима, ударање чак у првих 100 најбољих тенисерки на свету.

1995 донео прве озбиљне достигнућа за спортисте. в словацкой Нитре, где уверенно обыграла в трех сетах чилийку Барбару Кастро. Маи 14, она је у финалу ИТФ турнира у словачком Нитра, где самоуверено победио у три сета Чилеански Барбара Цастро. Патти стала победительницей аналогичных соревнований в Прешове . Недељу дана касније, Схнидер Пети је био победник сличног такмичења у Прешов. (6:0, 6:1). У овом тренутку, не оставља шансе Ческе Мар Ондроусовеи (6: 0, 6: 1).

в Курелье , а в сентябре дошла до финала в Афинах. Месец дана касније, на домаћем терену Швајцарске тенисера освојила је ИТФ турнир у наредном Куреле, а стигао је до финала у Атини у септембру. дебютировала в Цюрихе на соревнованиях под эгидой WTA . Исте године је дебитовала у Цириху Сцхнидер у конкуренцији под окриљем ВТА. Успешни наступи јој је омогућило да заврши сезону на рејтингом 152 линије.

Шнидер , теннис для которой стал не только увлечением, но и способом зарабатывания больших денег, продолжала активно выступать на международных соревнованиях. Године 1996. Пети Шнидер, тенис за који је постао не само хоби, али начин израде много новца, наставила да активно заговарају у међународним такмичењима. в испанской Мурсии . Она је у стању у априлу да се пробије у ИТФ турнира финалу у шпанском Мурсија. У септембру, она је поновила овај резултат у Братислави. в Карловых Варах (Чехия), где уступила в трех сетах бельгийке Руксандре Драгомир. Недељу дана касније, спортиста је први пут у каријери достигао у финалу ВТА турнира у Карловим Варима (Чешка), где је изгубила у три сета белгијском Рукандра Драгомир.

Патти стала участницей Олимпийских игр в Атланте, где она завершила выступления в первом круге. Исте године Схнидер Пети је постао члан Олимпијским играма у Атланти, где је завршила перформансе у првом кругу. Она такође је дебитовала на гренд слем турнирима. Оупен " 18-летняя спортсменка не смогла пройти квалификацию, зато ей удалось пробиться в основную сетку соревнований в Лондоне и Париже. На "Аустралија Оупен" 18-годишњи спортиста није успела да се квалификује, али је успела да уђе у главни жреб такмичења у Лондону и Паризу. в 1996 году - 58 место в одиночном разряде. Шнидер највиши рејтинг у 1996. - 58. место у синглу.

Улазак светску елиту тенис

Open Шнидер Патти сотворила маленькую сенсацию, когда сумела пробиться в четвертый круг соревнований. У из 1997. године Аустралиан Опен судова Схнидер Пети је створио малу сензацију када је успео да уђе у четвртом колу такмичења. . Поред тога, она је добила уводни меч по осми носилац број Виллов Маиорли. Успешно решавање различита турнира, тенисер до краја сезоне у свету ранг листи на 26. месту.

. Наредна година је била једна од најуспешнијих у његовој каријери Сцхнидер. в австралийском Хобарте , а месяц спустя в финале аналогичных соревнований в Ганновере обыграла в трех сетах чешку Яну Новотну . Сезона, почела је освојила ВТА турнир у Хобарту, у Аустралији, а месец дана касније у финалу сличних такмичења у Хановеру поражена у три сета Чешке Иану Новотну. не было равных на грунтовых кортах Мадрида, а в июле - австрийского Мариа- Линковица и итальянского Палермо. У мају, Пати имала једнак на глиненим судовима Мадриду, ау јулу - аустријска Мариа- Линковитса и италијанског Палерма.

Ништа мање истакнути и успешан наступ у дублу. Шнидер победила на турнире WTA в Гамбурге, а также дошла до финала в Палермо и Амелии- Айленд . У дуету са аустријским Барбара Сцхетт Сцхнидер освојила турнир ВТА у Хамбургу, као и стигао је до финала у Палерму и Амелии- Исланд.

Не без успеха у гренд слем турнирима. " и US Open Патти Шнидер дошла до стадии четвертьфиналов. На теренима "Ролан Гаросу" и УС Опен Патти Сцхнидер стигли до четвртфинала фазу. Ово јој је дао право да учествује у Гранд Слам Купа. , но в решающем поединке уступила знаменитой Винус Уильямс. На овом турниру, она поражена у полуфиналу у тренутку првопласираног Хингис, али је обрачун је признао чувени винус Уилиамс.

У августу 1998. године, спортиста освојио је рекорд за њено 11. место у свету ранг у синглу и 29. - у дублу.

После сјајно обавља сезона је пад у швајцарском тениску каријеру. выиграла два турнира WTA в Голд -Косте (Австралия) и Паттайе (Таиланд), а также несколько раз доходила до финалов как в одиночном, так и в парном разряде. Током наредне три године Шнидер освојио два ВТА турнира у Голд Голд Цоаст (Аустралија) и Патаји (Тајланд), као и неколико пута дошао до финала у оба сингла и дублу. ни разу не смогла пробиться дальше четвертого круга. Гранд слем Пети никада није могао да се иза четвртом колу.

Ретурн Звездице

Патти начала возвращать себе статус звезды мирового спорта. Од 2002. Схнидер Пати почели да се враћају себи статус светске спортске звезде. в Чарльстоне и на турнире WTA в Цюрихе, швейцарка снова сумела ворваться в Топ-20. Виннинг финалу супер турниру у Чарлстону и на ВТА турниру у Цириху, Швајцарска успела да се пробије врати у топ 20.

снова громко заявила о себе в 2005 году. Постепено стицање облик, Шнидер рекао је поново гласно о себи у 2005. години. , еще в трех дошла до финала. Освојила је два АТП Цхалленгер турнира у три постигне коначан. впервые в карьере попала в Топ-10, заняв 7 место. Ове сезоне, по први пут у Патрика каријери погодио Топ 10, завршивши на 7. месту.

не удалось выиграть ни одного престижного турнира, но постоянное попадание в финалы и полуфиналы позволило ей сохранить прописку в десятке лучших теннисисток планеты Наредне године, Шнидер није могао да победи било који од престижног турнира, али стална улазак у финале и полуфинале је омогућено да се одржи боравак у првих десет тенисера на свету

Завршетак играчка каријера

Шнидер продолжала регулярно пробиваться в финалы турниров, но случалось это все реже. После две бриљантне сезоне Шнидер је наставио да редовно пробије у финале турнира, али то је било мање често. На гренд слем турнирима она није успела да оде даље у четвртом колу у синглу, а затим се у четвртфинале - у дублу.

начали преследовать травмы: сначала были проблемы со ступней, а затем - с ахилловым сухожилием. У 2010. години Шнидер почела да води телесних повреда: прво, било је проблема са ногом, а затим - са Ахилове тетиве. приняла решение завершить игровую карьеру. У мају 2011. године Патти је одлучио да заврши играчку каријеру.

снова начала выступать на турнирах ITF , сумев за два сезона дважды в них победить. Четири године касније, Шнидер је поново почео да делује на ИТФ турнирима, управљање две сезоне два пута тукли.

Наступи за репрезентацију Швајцарске

Шнидер , достижения которой на то время говорили за нее, впервые была приглашена защищать честь своей страны в Кубке Федерации в 1996 году. 18-годишњи Пати Шнидер, постизање што је у то време говорио о њој, је први пут позван да брани част своје земље у Фед купу 1996. године. Пошто је победио у седам мечева шест победа, она је помогла Швајцарска раст у Другом светском групе.

Хингис Шнидер обыграла в решающем матче словацкий дуэт Габшудовой - Зрубаковой , а затем участвовала в разгроме аргентинской команды. Годину дана касније, у пару са Мартином Хингис победила Сцхнидер у финалу Словачке дуо Габсхудовои - Зрубаковои, а затим учествовао у поразу аргентинске екипе. То је омогућило швајцарски тим да се у Елите Дивисион.

и Хингис своими победами в Кубке Федерации сотворили маленькое чудо, доведя свою команду до финала, где они уступили Испании. Године 1998, Хингисова и Шнидер за његове победе у Фед купу створио мало чудо, доносећи свој тим до финала, где су изгубили од Шпаније.